Menu

Jakie są zalety przenośnych placów zabaw dla dzieci?

Ciężko byłoby wskazać dziecko, które nie lubiłoby się bawić na placu zabaw. Maluchy potrafią przez wiele godzin spędzać tam czas wolny, „testując” kolejne sprzęty i wykorzystując je na wiele przeróżnych sposobów. Jeśli więc jesteś szczęśliwym posiadaczem ogrodu to koniecznie wyposaż go w przenośny plac zabaw dla dzieci. Jakie są zalety tego typu rozwiązania?

 

plac-zabaw

 

Co to jest przenośny plac zabaw dla dzieci?

Przenośny plac zabaw to nic innego jak wielofunkcyjny zestaw urządzeń zabawowych. Najczęściej wykonany jest ze sztucznego tworzywa lub z drewna. Z reguły składa się z elementu łączącego w sobie drabinkę oraz zjeżdżalnię. W sprzedaży dostępne są również urządzenia uzupełniające. Można też samodzielnie skomponować przenośny plac zabaw, wykorzystując wybrane pojedyncze akcesoria do zabawy.

Plusy i minusy

Przenośny plac zabaw dla dzieci to przede wszystkim zapewnienie maluchowi maksimum bezpieczeństwa. Po pierwsze – stawiamy go w miejscu, co do którego mamy pewność, że dziecku nic złego się nie stanie i na teren którego nie wejdzie nikt niepowołany. Po drugie sami decydujemy o tym, jakie sprzęty oddamy dziecku do dyspozycji. Dzięki temu również dbamy o bezpieczeństwo malucha, jak i o jego kondycję. Możemy bowiem skonstruować na przykład sprawnościowy plac zabaw dla dziecka lub też stworzyć tylko kącik typowo rekreacyjny z piaskownicą i zjeżdżalnią. Urządzając taki plac zabaw dla swojej pociechy można też dopasować jego wyposażenie zarówno pod kątem ulubionych: kolorystyki, wzorów czy upodobań dziecięcych. Inną zaletą tego typu rozwiązania jest też pełna kontrola nad tym, z kim i w jaki sposób bawi się nasz smyk. Szalenie istotnym atutem tego typu zestawów dla dzieci, jest też większa pewność, co do pełnej sprawności urządzeń. To Ty sam dbasz o ich czystość i stan. Warto przy tym nadmienić, że taki przenośny plac zabaw dla dzieci jest bardzo wygodny i funkcjonalny. Nie musi być zawsze wystawiany w tym samym miejscu. z racji na swoją lekkość oraz niezbyt duże rozmiary poszczególnych elementów, można go swobodnie przenosić z miejsca na miejsce. I co najważniejsze – w razie niepogody można go zawsze schować i zabezpieczyć przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Tym samym wystarczy on na dłużej. Inną zaletą jest też ta, że takie place zabaw dla naszych milusińskich mogą rosnąć i zmieniać się wraz z ich wiekiem. Dzięki czemu dziecko nigdy nie będzie skazane na urządzenia niedopasowane do jego wieku czy możliwości sprawnościowych.

Niektórzy twierdzą, że takie przenośne place zabaw nie są zbyt bezpieczne z racji na brak stabilności. Jednakże wystarczy poświęcić zarówno na wybór takiego placu, jak i na jego montaż nieco więcej czasu, a i ta bariera zniknie.